Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

DZIELNICOWY ROZMAWIAŁ Z DZIEĆMI O BEZPIECZEŃSTWIE PODCZAS FERII

Data publikacji 12.01.2019

Dzielnicowy w ramach działań profilaktycznych „Bezpieczne Ferie 2019 ” odwiedził dzieci w Szkole Podstawowej w Świętosławiu oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gałczewie. Głównym celem wizyt było przypomnienie o najważniejszych zasadach bezpiecznego zachowania się podczas okresu ferii zimowych.

Wczoraj (11.01.2019) asp. szt. Daniel Piotrowski z Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Świętosławiu i Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego w Gałczewie, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w trakcie zimowego wypoczynku oraz poradzić  jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie.

Głównym tematem spotkań było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez dzieci. Dzieci dowiedziały się od policjanta, jak mają reagować w przypadku kontaktu z osobą obcą, ostrzegali przed zabawą w miejscach zagrożonych takie jak zamarznięte akweny czy górki w okolicach jezdni. Dzieci chętnie wysłuchały porad policjantów po czym zadawały liczne pytania, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi.

Wizyta w szkołach zakończyła się rozdaniem uczniom ulotek informacyjnych pn. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” zawierających porady o bezpiecznym zachowaniu się podczas zimowych zabaw..

Na zakończenie spotkania dzielnicowy życzył dzieciom miłych i  bezpiecznych zimowych ferii.

 

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska