Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

O BEZPIECZNYCH FERIACH Z UCZNIAMI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOWALEWIE POMORSKIM

Data publikacji 10.01.2019

Dzielnicowy w ramach działań profilaktycznych „Bezpieczne Ferie 2019 ” odwiedził uczniów w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim. Głównym celem wizyt było przypomnienie o najważniejszych zasadach bezpiecznego zachowania się podczas okresu wyczekiwanych ferii.

Wczoraj ( 09.01.2019) asp. szt. Piotr Kazaniecki z Posterunku Policji w Kowalewie Pomorskim spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w trakcie zimowego wypoczynku.

Głównym tematem spotkań było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez użytkowników drogi. Uczniowie dowiedzieli się od policjanta, jak mają reagować w przypadku kontaktu z osobą obcą zarówno w przestrzeni wirtualnej, jak i w realu. Policjant ostrzegał przed zabawą w miejscach zagrożonych takich jak zamarznięte akweny czy górki w okolicach jezdni i torowisk. Uczniowie chętnie wysłuchali porad policjanta, po czym zadawali liczne pytania, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi.

Na zakończenie spotkania asp. szt. Piotr Kazaniecki życzył dzieciom miłych i bezpiecznych zimowych ferii.

 

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska