DZIELNICOWI SPOTKALI SIĘ Z SENIORAMI W NOWOGRODZIE - Wiadomości - KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

DZIELNICOWI SPOTKALI SIĘ Z SENIORAMI W NOWOGRODZIE

Data publikacji 09.01.2019

W Dziennym Domu Opieki w Nowogrodzie dzielnicowi spotkali się z seniorami. Głównym celem spotkania było podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób starszych poprzez kształtowanie w nich właściwych postaw w kontaktach z nieznajomymi, którzy mogą mieć przestępcze zamiary oraz podnoszenia ich świadomości jako uczestników w ruchu drogowym.

Dziś ( 09.01.2019) z seniorami skupionymi w Dziennym Domu Opieki w Nowogrodzie spotkali się asp. szt. Tomasz Stefański i mł. asp. Dariusz Krzemiński. Funkcjonariusze opowiedzieli o zagrożeniach na jakie mogą być narażeni emeryci. Policjanci mówili o obowiązku używania odblasków poza terenem zabudowanym oraz o wpływie tych elementów na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Dzielnicowi przestrzegali słuchaczy przed oszustami podającymi się za wnuczka, policjanta lub pracownika opieki społecznej  oraz apelowali o rozwagę podczas zawierania umów z przedstawicielami firm na pokazach oraz w domu. Podczas spotkania mundurowi i seniorzy wymienili się spostrzeżeniami, informacjami oraz doświadczeniami w sposobach radzenia sobie z oszustami. Policjanci odpowiadali na pytania uczestników spotkania, które nasuwały się podczas dyskusji.

Na zakończenie dzielnicowi przekazali seniorom plakaty i broszule informacyjne pn. ,,Seniorze nie daj się oszukać”.

Tego typu spotkania policjantów z seniorami mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób starszych poprzez kształtowanie w nich właściwych postaw w kontaktach z nieznajomymi, którzy mogą mieć przestępcze zamiary oraz podnoszenia świadomości  słuchaczy jako użytkowników drogi.

 

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska