Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI PRZEPROWADZIL DZIAŁANIA NA RZECZ POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH POWIATU

Data publikacji 09.01.2019

Wczoraj (08.01.2019) na drogach powiatu golubsko-dobrzyńskiego policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa lub więcej radiowozy policyjne ustawione kolejno po sobie na określonym odcinku drogi. Przed rozpoczęciem działań, miejsca kontroli drogowej zostają wyznaczone w oparciu o analizę zdarzeń drogowych.

Wczoraj (08.01.2019) w godz. 06.00/22.00 na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego wyznaczonych zostało 28 statycznych punktów pomiaru prędkości. W działaniach wzięło udział 12 funkcjonariuszy. Podczas całodniowej akcji policjanci skontrolowali łącznie 102 pojazdy i ujawnili 8 przypadków, gdzie kierujący poruszali się z nadmierną prędkością. Wobec niestosujących się do przepisów policjanci zastosowali środki karne. Podczas trwania działań nie doszło do żadnego wypadku drogowego. 

Podobne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu golubsko-dobrzyńskiego, będą kontynuowane.

 

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska