DZIELNICOWI URATOWALI MĘŻCZYZNĘ PRZED ZAMARZNIĘCIEM - Wiadomości - KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

DZIELNICOWI URATOWALI MĘŻCZYZNĘ PRZED ZAMARZNIĘCIEM

Data publikacji 31.12.2018

Golubsko-dobrzyńscy policjanci patrolujący miasto zauważyli na jednej z ulic śpiącego na ławce mężczyznę. Była pora nocna, a temperatura znacząco się obniżyła. Jak się okazało trzeźwy bezdomny 30-latek był na tyle wyziębiony, że miał problem z poruszaniem się. Funkcjonariusze wezwali karetkę pogotowia. Mężczyzna po udzieleniu pomocy medycznej, przewieziony został przez policjantów w bezpieczne miejsce- do schroniska.

Dziś ( 31.12.2018) dzielnicowi patrolujący Golub-Dobrzyń o godz. 02.00 na jednej z ulic zauważyli śpiącego mężczyznę. Była pora nocna, a temperatura znacząco się obniżyła. Policjanci natychmiast udzielili mężczyźnie pomocy. Na pomoc wezwali  zespół pogotowia ratunkowego, ponieważ mężczyzna był tak wyziębiony, że miał problem z poruszaniem się. 30-latek, po udzieleniu mu pomocy medycznej, przewieziony został przez policjantów do schroniska. Niewątpliwie interwencja policjantów uratowała mężczyźnie życie.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców - nie bądźmy obojętni i informujmy na nr 112, o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławce, przystanku, która mogłaby być narażona na wyziębienie lub zamarznięcie. Przed takimi osobami ciężki okres, niskie temperatury, wiatr, opady, brak dachu nad głową i niedożywienie mogą bardzo szybko doprowadzić do wychłodzenia organizmu i często do śmierci człowieka.  Jeden taki telefon może uratować życie !

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska