Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

KIEROWAŁ POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW I POSIADAŁ PRZY SOBIE MARIHUANĘ

Data publikacji 30.12.2018

Policjanci z golubsko-dobrzyńskiej ,,drogówki” zatrzymali 22-letniego mieszkańca Włocławka, który pod wpływem narkotyków kierował osobowym fiatem. Dodatkowo okazało się, że posiadał przy sobie marihuanę. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

W środę ( 26.12.2018) około godz. 08.00 policjanci patrolujący drogę krajową nr 15 w miejscowości Pluskowęsy gm. Kowalewo Pomorskie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym fiatem. W trakcie legitymowania 22-letniego mieszkańca Włocławka podejrzenia policjantów wzbudziło jego nerwowe zachowanie. Funkcjonariusze  mając przypuszczenie, że mężczyzna może być pod wpływem narkotyków, poddali kierowcę badaniu na zawartość substancji narkotycznych w organizmie. Po chwili narkotest wykazał, że 22-latek jest pod wpływem środków odurzających w postaci amfetaminy. W trakcie dalszych czynności wykonanych z udziałem włocławianina, dodatkowo okazało się że mężczyzna posiadał przy sobie marihuanę. 

Teraz 22-latek za posiadanie narkotyków i kierowanie pojazdem pod ich wpływem odpowie przed sądem. Grozi mu kara 3 lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska