Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

TRUDNE WARUNKI NA DROGACH. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNĄ JAZDĘ

Data publikacji 21.12.2018

Niedostosowanie stanu pojazdu oraz jego prędkości do złych warunków panujących na drogach jest przyczyną wypadków i kolizji. Wczoraj ( 20.12.2018) w ciągu dnia na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego doszło do pięciu zdarzeń drogowych, w tym jednego wypadku drogowego. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z panującymi warunkami na drogach.

Wczoraj ( 20.12.2018) o godz. 14.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu powiadomiony został o zdarzeniu drogowym w miejscowości Hamer gm. Golub-Dobrzyń na drodze powiatowej nr 534 relacji Golub-Dobrzyń –Wrocki. Na miejsce skierowano policjantów.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 58-letni kierujący osobowym hyundaiem w stronę Wrock mieszkaniec Elbląga nie dostosował prędkości pojazdu do panujących warunków na drodze, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w nadjeżdżające z na przeciwka osobowe mondeo, którym kierował 62-letni mieszkaniec Golubia-Dobrzynia. W wyniku zderzenia kierujący hyundaiem  oraz podróżujące z nim pasażerki w wieku 57 i 78 lat z obrażeniami ciała przewiezieni zostali do szpitala. W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi. Na czas czynności policjanci wyznaczyli objazd.

Również wczoraj ( 20.12.2018) w powiecie golubsko-dobrzyńskim doszło do czterech kolizji, których główną przyczyną było niedostosowanie prędkości pojazdu do panujących warunków na drodze.  

Padający, mokry śnieg w połączeniu z nieostrożną jazdą stwarza duże niebezpieczeństwo zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożną jazdę, bo w wielu miejscach pod śniegiem kryje się warstwa lodu. Dlatego łatwo, szczególnie przy hamowaniu, wpaść w poślizg  i wypaść z drogi.

Mundurowi przypominają również, że zgodnie z prawem o ruchu drogowym pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu. Nie może naruszać też porządku ruchu na drodze i narażać kogokolwiek na szkodę. Pojazd, którym włączamy się do ruchu ma zapewniać dostateczne pole widzenia kierowcy oraz pewne posługiwanie się urządzeniami kierowniczymi, hamowania i sygnalizacją. Stróże prawa przestrzegają, że kierowca jadący nienależycie utrzymanym pojazdem, zagrażającym innym uczestnikom ruchu musi liczyć z mandatem karnym w wysokości od 20 do 500 złotych.

 

 

 

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska