Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

,,ŚWIEĆ PRZYKŁADEM" - GOLUBSKO DOBRZYŃSCY POLICJANCI ZACHĘCAJĄ DO NOSZENIA ODBLASKÓW

Data publikacji 26.10.2018

Golubsko-dobrzyńscy policjanci ,,drogówki” przez dwa dni prowadzili działania ,,Świeć Przykładem”. Głównym założeniem przedsięwzięcia było uświadamianie niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

W środę (24.10.2018) i w czwartek ( 25.10.2018) golubsko-dobrzyńscy policjanci prowadzili działania pn. ,,Świeć Przykładem”. Funkcjonariusze podczas akcji edukacyjno-informacyjnej przypominali pieszym i rowerzystom o konieczności noszenia elementów odblaskowych, a kierowcom przypominali o tym, aby przestrzegać przepisów ruchu drogowego wobec niechronionych uczestników drogi.  Funkcjonariusze podczas pełnienia służby informowali, że zgodnie z przepisami, każdy pieszy poruszający się drogą od zmierzchu do świtu poza terenem zabudowanym zobowiązany jest posiadać w widocznym miejscu element odblaskowy. Jednocześnie policjanci biorący udział w przedsięwzięciu zachęcali do korzystania z elementów odblaskowych tam, gdzie przepisy tego nie nakazują - czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg również w obszarze zabudowanym.

W trakcie dwudniowych działań policjanci ujawnili 10 wykroczeń popełnionych przez kierujących samochodami wobec rowerzystów oraz 10 wykroczeń popełnionych przez kierujących rowerami, gdzie w większości przypadków wykroczenia rowerzystów dotyczyły jazdy jednośladem wzdłuż przejścia dla pieszych oraz nieprawidłowego oświetlenia roweru. Policjanci ujawnili również liczne przypadki wykroczeń popełnionych przez pieszych, gdzie przewinienia te głównie dotyczył przechodzenia w miejscach niedozwolonych. Wobec wszystkich użytkowników drogi popełniających wykroczenie policjanci zastosowali środki prawne.

 

 

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska