DZIECI UCZYŁY SIĘ JAK BYĆ BEZPIECZNYMI - Wiadomości - KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

DZIECI UCZYŁY SIĘ JAK BYĆ BEZPIECZNYMI

Data publikacji 22.10.2018

Dzieci z Przedszkola ,,Jakubek” w Płonnem i Szkoły Podstawowej w Płonnem gościli dzielnicowego. Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w przedszkolu oraz w domu.

W piątek ( 19.10.18) mł. asp. Dariusz Krzemiński spotkał się z maluchami z Przedszkola ,,Jakubek” oraz najmłodszymi uczniami w Szkole Podstawowej w Płonnem. Podczas spotkania, po przez zabawę i czytanie bajek, dzieci określały z policjantem jakie są najważniejsze zasady, którymi trzeba się kierować, aby być bezpiecznym na drodze. Najmłodsi dowiedzieli się jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, korzystać z fotelika samochodowego i o tym, że nosząc elementy odblaskowe są bardziej widoczne, a tym samym bardziej bezpieczne. Dzielnicowy rozmawiał również z dziećmi o sposobie postępowania w przypadku kontaktu z osoba nieznajomą. Podczas zajęć dzieci wykazały się bardzo dużą aktywnością i wiedzą na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa zarówno na drodze, w przedszkolu, jak również w domu.   

Na zakończenie spotkania dzieci miały okazję porozmawiać na temat pracy policjanta i obejrzeć niektóre z elementów jego wyposażenia do służby. Każdy z uczestników spotkania otrzymał również od dzielnicowego element odblaskowy.

 

 

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska