Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

,,TRZEŹWY KIERUJĄCY” NA DROGACH POWIATU GOLUBSKO-DOBRZYŃSKIEGO NIE DLA WSZYSTKICH

Data publikacji 11.10.2018

Golubsko-dobrzyńscy policjanci w wyznaczonych miejscach na terenie całego powiatu prowadzili działania pn. ,,Trzeźwy kierujący". Akcja ukierunkowana była głównie na sprawdzanie stanu trzeźwości maksymalnej liczby kierowców i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu. Podczas porannych działań przebadano 578 kierujących, dwóch z nich było nietrzeźwych.

Dziś (11.10.2018) od wczesnych godzin rannych golubsko-dobrzyńscy policjanci w sześciu punktach powiatu prowadzili działania pn. ,,Trzeźwy kierujący". Dzięki wykorzystaniu urządzeń alcoblow policjanci ,,drogówki” szybko i sprawnie przebadali wielu kierowców. W trakcie działań badaniu na stan trzeźwości poddano 578 kierowców. Jednak nadal, niektórzy użytkownicy dróg  nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii.  W trakcie porannych działań okazało się, że dwóch kierowców było nietrzeźwych. O godzinie 05.50 w Golubiu-Dobrzyniu policjanci zatrzymali do kontroli 50-letniego kierującego osobową skodą, który prowadził pojazd mając prawie 1,40 promila alkoholu w organizmie. Następnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali dwie godziny później w Radominie, 45 – latek kierował dostawczym Peugeot mając ponad 1,10 promila alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni stracili już uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości po drodze publicznej odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci informują, że podobne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu golubsko-dobrzyńskiego, będą kontynuowane. 

 

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska