PORANEK NIE DLA WSZYSTKICH KIEROWCÓW TRZEŹWY - Wiadomości - KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

PORANEK NIE DLA WSZYSTKICH KIEROWCÓW TRZEŹWY

Data publikacji 04.07.2018

Golubsko-dobrzyńscy policjanci w wyznaczonych miejscach na terenie całego powiatu prowadzili działania pn." Trzeźwy kierujący". Akcja ukierunkowana była głównie na sprawdzanie stanu trzeźwości kierujących.

Dziś (04.07.2018) policjanci ruchu drogowego wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości już o od wczesnych godzin rannych  objęli  swoje posterunki na drogach w sześciu miejscach powiatu. Funkcjonariusze podczas prowadzonych kontroli drogowych w ramach działań ,,Trzeźwy kierujący” zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości wsiadających za kierownicę.

Podczas czterogodzinnych działań policjanci skontrolowali stan trzeźwości 335 kierowców. Jednak nie dla wszystkich kierujących był to ,,trzeźwy poranek”. O godz. 06.50 w Golubiu-Dobrzyniu przy ul. Lipnowskiej policjanci zbadali stan trzeźwości 37-letniej mieszkanki gminy Golub-Dobrzyń kierującej osobowym seatem. Policyjny alkotest wskazał, że kierująca miał prawie  0.80 promila alkoholu w organizmie. W tym samym czasie w Kowalewie Pomorskim przy ul 1 Maja  policjanci zbadali stan trzeźwości 42-letniego mieszkańca gminy Kowalewo Pomorskie kierującego osobowym bmw. Policyjny alkotest wskazał, że kierujący miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie. W obu przypadkach funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę, zatrzymując jednocześnie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Teraz kobieta i mężczyzna za prowadzenie pojazdu mechanicznego po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem. Grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.   

 

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska