Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

GOLUBSKO-DOBRZYŃSCY POLICJANCI NIE DOPUŚCILI, ABY NIESPRAWNY AUTOKAR ZAWIÓZŁ DZIECI DO KINA

Data publikacji 04.07.2018

Policjanci z golubsko-dobrzyńskiej "drogówki" podczas kontroli pojazdów przewożących dzieci na letni wypoczynek wyeliminowali z ruchu niesprawny autokar, który miał zawieźć maluchy do kina. Funkcjonariusze przypominają, że wystarczy tylko jeden telefon, by bezpiecznie podróżować. Należy tylko odpowiednio wcześnie poinformować o terminie wyjazdu. Wszystkim przecież powinno zależeć na bezpieczeństwie.

Dzisiaj (4.07.18 ) o 8.30 w Golubiu-Dobrzyniu funkcjonariusze skontrolowali autokar, który miał zawieźć dzieci do kina. Policjanci sprawdzili ogumienie, oświetlenie, układy: hamulcowy, kierowniczy, wydechowy oraz wyposażenie autokaru. Nie dopuścili pojazdu do dalszej jazdy ze względu na nadmierne zużycie ogumienia i  zatrzymali dowód rejestracyjny. Po upływie kilkunastu minut dzieci wsiadły do innego autobusu, którego stan techniczny nie budził zastrzeżeń policjantów i pojechały do kina.

Dzięki tej kontroli być może nie doszło dziś do tragedii. Z tego też względu policjanci przypominają, że przed wyjazdem autokaru w trasę istnieje możliwość zgłoszenia przez organizatorów lub inne osoby zainteresowane, biorące udział w wyjeździe, miejsca i czasu w celu przeprowadzenia przez funkcjonariuszy kontroli stanu technicznego pojazdu. Zgłaszający liczyć mogą na kompleksową kontrolę jakiej poddany zostanie, zarówno autobus,  jak i jego kierowca.

Zgłoszenia dotyczące kontroli pojazdu należy kierować co najmniej  z jednodniowym wyprzedzeniem, aby policjanci mogli dotrzeć do każdego zgłaszającego zgodnie z wyznaczonym terminem wyjazdu.  

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska