DZIAŁANIA „TELEFONY” W POWIECIE GOLUBSKO-DOBRZYŃSKIM - Wiadomości - KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

DZIAŁANIA „TELEFONY” W POWIECIE GOLUBSKO-DOBRZYŃSKIM

Data publikacji 30.06.2018

„Telefony” – działania pod takim hasłem przeprowadzili policjanci z golubsko-dobrzyńskiej drogówki. Jednodniowe przedsięwzięcie na drogach powiatu miało na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie niesie używanie telefonu komórkowego trzymanego w ręku podczas jazdy.

Wczoraj (29.06.18) policjanci golubsko-dobrzyńskiej drogówki przeprowadzili działania pod hasłem „Telefony”. Przedsięwzięcie miało na celu zwrócenie uwagi kierującym na zagrożenia jakie niesie używanie telefonu komórkowych i jednoczesne kierowanie samochodem. Podczas akcji policjanci skontrolowali 56 pojazdów i  ujawnili 15 wykroczeń.
Golubsko-dobrzyńscy mundurowi przypominają, że kierowca, który zainteresowany jest telefonem w momencie, kiedy zauważy niebezpieczeństwo, reaguje znacznie wolniej. Telefon komórkowy utrudnia bezpieczne prowadzenie pojazdu nie tylko ze względu na to, że zajmuje ręce. Największe zagrożenie wynika z faktu, że kierowca myśli i uczestnicy w prowadzonej rozmowie zamiast koncentrować się na drodze.  Dlatego prawo o ruchu drogowym zabrania kierującemu pojazdem korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Za naruszenie tego przepisu kierującemu grozi mandat w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych. 

Jednak mimo wysokiego mandatu widok kierowcy rozmawiającego przez telefon podczas prowadzenia auta jest powszechny. Dlatego podobne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu golubsko-dobrzyńskiego, będą kontynuowane.

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska