Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

NIETRZEŹWY KIEROWCA KURSOWEGO AUTOBUSU ZATRZYMANY DZIĘKI CZUJNOŚCI PASAŻERA

Data publikacji 20.06.2018

Pasażer kursowego autobusu zaalarmował golubsko-dobrzyńskich policjantów, bo podejrzewał, że kierowca może być nietrzeźwy. Alkotest tylko to potwierdził. Mężczyzna miał w organizmie 0,3 promila. Od razu stracił uprawnienia do kierowania. Teraz musi liczyć się z karą grzywny i zakazem prowadzenia pojazdów na 2 lata.

Wczoraj (19.06.18) około 17.30 dyżurny golubsko-dobrzyńskiej policji odebrał telefon od pasażera autobusu jadącego na trasie Golub-Dobrzyń–Rypin, który poinformował, że kierujący może być nietrzeźwy. Policjanci "drogówki”, którzy skierowani zostali na interwencję, na ul. Rypińskiej w Golubiu-Dobrzyniu zatrzymali opisywany pojazd. Wówczas potwierdziły się podejrzenia zgłaszającego. Kierowca autokaru, przewożącego pasażerów, był nietrzeźwy. Alkotest wykazał, że 48-letni mieszkaniec gminy Kowalewo Pomorskie miał w organizmie prawie 0,3 promila.

Kierowca autokaru stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny 5.000 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów na 2 lata.

Zgłaszający wykazał się postawą godną naśladowania. Jako świadek zdarzenia miał świadomość, że nietrzeźwy kierowca stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, pasażerów autokaru, ale również dla innych uczestników ruchu. Bardzo ważnym elementem dla poczucia bezpieczeństwa, również w ruchu drogowym jest ponoszenie współodpowiedzialności za zachowanie innych osób.

Golubsko-dobrzyńska policja apeluje! W przypadku zauważenia, że ktoś łamie prawo i stwarza zagrożenia dla nas lub naszych bliskich – nie bądźmy obojętni zareagujmy i poinformujmy o tym odpowiednie służby.

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska