BEZPIECZNE WAKACJE Z UCZNIAMI SP NR 2 W GOLUBIU-DOBRZYNIU - Wiadomości - KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

BEZPIECZNE WAKACJE Z UCZNIAMI SP NR 2 W GOLUBIU-DOBRZYNIU

Data publikacji 20.06.2018

Policjanta z golubsko-dobrzyńskiej komendy odwiedziła uczniów w Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Golubiu-Dobrzyniu . Spotkanie to było doskonałą okazją do porozmawiania z najmłodszymi o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji.

Wczoraj ( 19.06.2018) policjanta z golubsko-dobrzyńskiej komendy odwiedziła uczniów w Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Golubiu-Dobrzyniu. W zajęciach pn. "Bezpieczne Wakacje 2018" uczestniczyli uczniowie wszystkich klas I-III. Przygotowana pogadanka, w połączeniu z prezentacją miała na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne spędzanie czasu wolnego przez dzieci w trakcie trwania wakacji. Policjantka opowiadała o bezpiecznym zachowaniu podczas letnich zabaw oraz przestrzegała przed zagrożeniami podczas kąpieli w akwenach wodnych. Podczas spotkania wyczulono dzieci, aby zawsze wybierały się z opiekunem nad wodę w miejsca do tego przeznaczone.

Policjanta rozmawiała również z najmłodszymi na tematy dotyczące bezpieczeństwa w domu, szkole i kontaktów z osobami obcymi. Oczywiście nie zabrakło też kilka słów o bezpieczeństwie na drodze podczas wyczekiwanych wakacji. Policjanta przypomniała podstawowe zasady poruszania się po drodze, w tym jak należy przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Na zakończenie spotkania, w którym wzięło udział 400 dzieci, policjantka życzyła uczniom miłych i udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

 

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska