Kontrola autokaru przebiegła pomyślnie - Wiadomości - KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrola autokaru przebiegła pomyślnie

Data publikacji 26.08.2017

Sprawdzenie wyposażenia, stanu technicznego autokaru, sprawdzenie stanu trzeźwości kierowcy, dokumentów to podstawowe elementy policyjnych kontroli autokarów przed wyjazdem na wycieczkę. Tak też było przed wyjazdem grupy młodych piłkarzy z OSiRu w Golubiu-Dobrzyniu. Kontrola autokaru przeprowadzona przez st. asp. Daniela Piotrowskiego z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu przebiegła bez zastrzeżeń, dlatego młodzi sportowcy wyjechali o zaplanowanej godzinie.

Trwa czas letniego wypoczynku i wycieczek, również autokarowych. Przez okres całego roku, a w okresie wakacyjnym znacznie częściej, golubsko-dobrzyńscy mundurowi na prośbę zarówno organizatorów wyprawy jak i jej uczestników sprawdzają, czy stan techniczny autokaru pozwala na to, aby wyruszył w podróż. Dzięki tego typu działaniom policjantów być może nie doszło do tragedii. Z tego też względu Komenda Powiatowa Policji w Golubiu-Dobrzyniu przypomina, że przed wyjazdem autokaru w trasę istnieje możliwość zgłoszenia przez organizatorów lub inne osoby zainteresowane biorące udział w wyjeździe, miejsca i czasu wyjazdu autokaru, w celu przeprowadzenia przez policjantów kontroli stanu technicznego autokaru. Zgłaszający liczyć mogą na kompleksową kontrolę jakiej poddany zostanie, zarówno autokar  jak i jego kierowca.

Zgłoszenia dotyczące kontroli autokaru proszę kierować dzwoniąc na numer tel. 112/997 co najmniej  z jednodniowym wyprzedzeniem, aby policjanci mogli dotrzeć do każdego zgłaszającego zgodnie z wyznaczonym terminem wyjazdu.

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska