Sprawca kolizji miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie - Wiadomości - KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kolizji miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie

Data publikacji 24.08.2017

Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał sprawca kolizji w miejscowości Owieczkowo. Mężczyzna wyjeżdżając osobowym VW z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo osobowym oplem i doprowadził do zderzenia się aut. Policjanci zatrzymali 48-latkowi prawo jazdy. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia drogowego doszło wczoraj ( 23.08.) około godziny 09.00 w miejscowości Owieczkowo gm. Golub-Dobrzyń na drodze wojewódzkiej nr 534. Kierujący osobowym VW 48-letni mieszkaniec gminy Golub-Dobrzyń, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu osobowym oplem w wyniku czego auta zderzyły się. Skierowani na miejsce zdarzenia mundurowi, ustalili że 48-letni sprawca kolizji był nietrzeźwy. Policyjne badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Dlatego mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości  odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska