Koloniści ,, wkręceni w bezpieczeństwo" z wizytą w komendzie - Wiadomości - KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

Koloniści ,, wkręceni w bezpieczeństwo" z wizytą w komendzie

Data publikacji 17.08.2017

Golubsko-dobrzyńscy policjanci wpisując się w kampanie pn. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo”, realizowaną pod patronatem MSWiA, gościli w murach komendy dzieci spędzające półkolonie w Świetlicy Socjoterapeutycznej i Środowiskowej w Golubiu-Dobrzyniu. Koloniści mieli okazję bliżej przyjrzeć się pracy policjantów i dowiedzieć się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Głównym, ale nie jedynym tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas spędzania wolnego czasu. Policjantka tłumaczyła dzieciom jakimi zasadami trzeba się kierować podczas pobytu nad wodą, w domu, gdy nie ma dorosłych oraz gdy spotkają osobę obcą. Dzieci miały również okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, jak przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej i jak unikać na drodze zagrożeń. Dzieci potwierdziły, że gdy noszą na ubraniach i plecakach elementy odblaskowe są bardziej widoczne, a tym samym bardziej bezpieczne.

W trakcie wycieczki mundurowi zaprezentowali dzieciakom radiowozy oraz umundurowanie policyjne. Każdy kolonista miał okazję zasiąść za kierownicą i poczuć się jak prawdziwy policjant. Dzieci zwiedziły również policyjny areszt oraz niebieski pokój.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały ulotki i naklejki informacyjne pn. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”.  

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska