Weekend nie dla wszystkich kierowców trzeźwy - Wiadomości - KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend nie dla wszystkich kierowców trzeźwy

Data publikacji 09.07.2017

Policjanci z Golubia-Dobrzynia zaledwie w ciągu dwóch dni zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy przejeżdżali ulicami miasta mając, w pierwszym przypadku prawie dwa promile, w drugim przypadku dwa promile alkoholu w organizmie. Niefrasobliwi kierowcy za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątkowy wieczór (07.07.2017) uwagę dzielnicowych patrolujących miasto, zwrócił kierujący osobowym oplem, który na widok stróżów prawa zaczął wykonywać gwałtowne manewry. Po zatrzymaniu kierowcy do kontroli drogowej wyszedł na jaw powód nerwowego zachowania. Okazało się, że 41-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego kierował pojazdem mając prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W sobotni ranek ( 08.07.2017) funkcjonariusze patrolujący Golub-Dobrzyń, na jednej z ulic zauważyli kierującego osobowym oplem wraz z przyczepką, z której w pewnym momencie spadł na jezdnie, w żaden sposób niezabezpieczony, ładunek w postaci materiałów budowlanych. Policjanci niezwłocznie podjęli interwencję i wówczas okazało się, że kierujący 46-letni mieszkaniec Golubia-Dobrzynia prowadził pojazd mając dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów w postaci prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego i policy OC od przyczepki, na której przewoził ładunek.

Mężczyzna za popełnienie przestępstwa grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowiedzą przed sądem za wykroczenia, których się dopuścili.

Okres wakacji to okazja dla wielu osób na plenerowe spotkania z krewnymi i znajomymi. Niestety dla niektórych alkohol jest ich nierozłącznym elementem i w sposób świadomy będąc pod jego działaniem wsiadają za kierownicę, stając się tym samym śmiertelnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu.

Golubsko-dobrzyńscy mundurowi apelują do wszystkich kierowców o trzeźwość za kierownicą.

Publikacja: st. asp. Małgorzata Lipińska