Spotkanie z uczniami w Szkole Podstawowej w Mlewie - Wiadomości - KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Wiadomości

Spotkanie z uczniami w Szkole Podstawowej w Mlewie

Data publikacji 23.10.2020

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Kowalewie Pomorskim spotkał się z uczniami w Szkole Podstawowej w Mlewie, aby porozmawiać o zasadach jakimi dzieci powinny się kierować, aby były bezpieczne.

Wczoraj ( 22.10.2020 ) mł. asp. Marcin Syper z Posterunku Policji w Kowalewie Pomorskim spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowych w Mlewie. Dzielnicowy omówił z dziećmi podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach pieszego uczestnika ruchu. W trakcie spotkania policjant zachęcał uczniów do korzystania z elementów odblaskowych, które noszone na ubraniu czy plecaku skutecznie poprawiają widoczność, a tym samym mają bezpośredni wpływ na wzrost bezpieczeństwa dzieci na drodze. Mundurowy rozmawiał również z dziećmi o zasadach jakimi powinny się kierować, aby być bezpiecznym podczas pobytu w szkole oraz, gdy spędzają czas wolny w miejscu zamieszkania.

Mł. asp. Marcin Syper opowiadał dzieciom o swojej pracy, zaprezentował policyjne umundurowanie oraz niektóre elementy wyposażenia do służy. Podczas spotkania dzieci wykazały się niebywałą aktywnością oraz wiedzą o zasadach korzystania z drogi.