Z WIZYTĄ U BIEDRONEK , GROSZKÓW I JEŻYKÓW - Wiadomości - KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

Z WIZYTĄ U BIEDRONEK , GROSZKÓW I JEŻYKÓW

Data publikacji 29.11.2019

Golubsko-dobrzyńscy policjanci odwiedzili dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Elgiszewie i w Ciechocinie. W trakcie wizyty ,,Groszki"; ,,Biedronki"; ,,Jeżyki” oraz dzieci z klasy 0 miały okazję porozmawiać z policjantami o podstawowych zasadach jakich należy przestrzegać, aby być bezpiecznym w drodze do przedszkola oraz w drodze do domu. W dalszej części spotkania dzieci rozmawiały z policyjnym przewodnikiem psa i podziwiały umiejętności jego podopiecznego czworonoga ,,Primy”.

Dziś ( 29.11.2019) golubsko-dobrzyńscy mundurowi spotkali się z dziećmi z Oddziału Przedszkolnego w Elgiszewie i w Ciechocinie oraz z uczniami klasy 0 w Szkole Podstawowej w Ciechocinie. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym o podstawowych zasadach bezpiecznej zabawy  w przedszkolu, w szkole i w domu. Policjanci rozmawiali również z dziećmi na temat zasad jakie należy zachować, aby droga do i z przedszkola była naprawdę bezpieczna. Mundurowi rozdając wszystkim dzieciom opaski odblaskowe przypomnieli, że dzięki noszeniu tego typu elementów na odzieży wierzchniej jesteśmy bardziej widoczni, a tym samym bardziej bezpieczni na drodze.

Podczas spotkania z przewodnikiem psa asp. szt. Tomaszem Muchewiczem oraz jego podopieczną „Primą” dzieci dowiedziały się jak przebiega ,,edukacja” zwierzęcego pomocnika stróżów prawa, jak wygląda jego codzienna służba w policji.

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska