DZIAŁANIA ,,ZNICZ 2019” ZAKOŃCZONE - Wiadomości - KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

DZIAŁANIA ,,ZNICZ 2019” ZAKOŃCZONE

Data publikacji 05.11.2019

Policjanci z Golubia-Dobrzynia przez cztery dni brali udział w wzmożonych działaniach ,,ZNICZ 2019”. Funkcjonariusze udzielali informacji o czasowych zmianach w organizacji ruchu i najważniejsze, dbali o bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających cmentarze.

Od czwartkowego popołudnia (31.10.2019), zarówno na drogach powiatu golubsko-dobrzyńskiego, jak i w całym kraju, policjanci prowadzili wzmożone działania ,,Znicz 2019”. Na drogach spotkać można było więcej patroli, zwłaszcza, że funkcjonariusze ,,drogówki" wspierani byli przez mundurowych innych pionów.

Podczas trwania działań na terenie naszego powiatu odnotowano jeden wypadek drogowy. W niedziele (03.11.2019) około godz. 9.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu powiadomiony został o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w miejscowości Sitno gm. Zbójno. Ze wstępnych ustaleń skierowanych  na miejsce zdarzenia policjantów wynika, że kierujący osobowym seatem 18-letni mieszkaniec Golubia-Dobrzynia, jadąc na prostym odcinku drogi w stronę miejscowości Zbójno, wpadł w poślizg, a następnie dachował i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia kierujący samochodem oraz 17-letni pasażer z obrażeniami ciała przewiezieni zostali do szpitala. Przyczyny tego wypadku, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają  policjanci.

Niestety nie obyło się bez kierującego na ,,podwójnym gazie”. W niedzielę (03.11.2019) około godz. 1.00 w miejscowości Frydrychowo gm. Kowalewo Pomorskie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego vw, który prowadził pojazd mając ponad promil alkoholu w organizmie. 38-letni mieszkaniec gminy Golub-Dobrzyń stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnienie przestępstwa odpowie przed sądem.

W trakcie tego długiego weekendu policjanci przyjęli zgłoszenia o dwóch kolizjach, zatrzymali jedno prawo jazdy oraz 22 dowody rejestracyjne.

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska