Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

BEZPIECZNY DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY 2019 W POWIECIE GOLUBSKO-DOBRZYŃSKIM

Data publikacji 30.10.2019

W związku z Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, jak co roku, policjanci prowadzić będą działania „ZNICZ”. W tym czasie mundurowi czuwać będą nad naszym bezpieczeństwem w rejonach cmentarzy i na wszystkich drogach powiatu. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i bezpieczną jazdę. Przypominają, że w okolicach cmentarzy może być zmieniona organizacja ruchu.

Od czwartku (31.10.2019) prowadzone będą ogólnopolskie działania „ZNICZ”, które zostaną zakończone w niedzielę (3.11.2019). W tych dniach do służby zaplanowanych zostało dużo więcej funkcjonariuszy, którzy dbać będą o nasze bezpieczeństwo w rejonach cmentarzy i na wszystkich drogach, po których poruszać się będzie zdecydowanie większa ilość pojazdów.  

> Należy pamiętać, aby prowadzić swój pojazd z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Szczególnie w tych dniach, kiedy ten ruch jest znacznie większy, istotne jest, aby utrzymywać niezbędny (bezpieczny) odstęp miedzy pojazdami. Niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu.


> Przed wyjazdem w dłuższą trasę należy sprawdzić stan techniczny naszego samochodu (sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, oświetlenia i stan opon). Wybierając się w długą drogę, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc, co pewien czas przerwę na odpoczynek


 > Zwracajmy szczególną uwagę na znaki drogowe. W tych dniach w wielu miejscach pojawią się nowe oznaczenia. Dotyczy to szczególnie rejonów wokół cmentarzy


> W przypadku, gdy w rejonie cmentarzy ruchem kierować będą policjanci,  należy się stosować do ich poleceń  w pierwszej kolejności


> Apelujemy też do pieszych uczestników ruchu, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku  z pobocza. Przed wejściem na jezdnię powinni zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Ponieważ zmrok zapada teraz szybko, policjanci w trosce o bezpieczeństwo pieszych, namawiają do zakładania elementów odblaskowych

Policjanci informują, że 1 listopada 2019 roku na terenie Golubia-Dobrzynia i miejscowości Płonne obowiązuje inna organizacja ruchu. Wprowadzone zmiany: 

·   zakazu zatrzymywania się na odcinku ul. Sokołowskiej od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do targowiska miejskiego oraz ul. Żeromskiego od skrzyżowania z ul. Sokołowską do skrzyżowania z ul. Kościuszki - po obu stronach jezdni. Pojazdy można parkować na okolicznych parkingach, a także m.in. na placu targowym, parkingach przy placu targowym, parkingu przy sklepie TESCO i dyskoncie Biedronka.
·    zamiana organizacji ruchu na ul. Kościelnej w Golubiu- Dobrzyniu poprzez wprowadzenie ruchu w jedną stronę od strony ul. Rynek w ul. Kościelną, dodatkowo na skrzyżowaniu ulic Chopina i ulicy Zamurnej z Kościelną ustawione będą znaki nakazu skrętu w prawo.  Natomiast na ulicy Zamurnej na skrzyżowaniu z ulicą Kościelną i Browarową ustawiony będzie znak zakaz skrętu w lewo. Odcinek ul. Kościelnej w kierunku cmentarza do skrzyżowania z ul. Zamurną będzie wyłączony całkowicie z ruchu dla pojazdów.
·   w miejscowości Płonne gm. Radomin ustawiony będą znaki zakazu zatrzymywania się wzdłuż cmentarza na długości ok. 1000 metrów po obu stronach drogi, wyznaczony będzie parking na boisku przy plebanii.  
Pamiętajmy wybierając się na cmentarz parkujmy samochody tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. Nie zastawiajmy drogi innym. Nie pozostawiaj w samochodzie wartościowych przedmiotów i dokumentów. Mogę one stać się łatwym łupem złodziei. Upewnijmy się, że prawidłowo zabezpieczyliśmy samochód.

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska