DZIELNICOWY ROZMAWIAŁ Z DZIEĆMI O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE - Wiadomości - KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

DZIELNICOWY ROZMAWIAŁ Z DZIEĆMI O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE

Data publikacji 26.10.2019

Dzielnicowy spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Dulsku, Szkoły Podstawowej w Płonnem, Szkoły Podstawowej w Radominie oraz z dziećmi w Przedszkolu Publicznym w Radominie, aby porozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa jakimi dzieci powinny się kierować.

Asp. Dariusz Krzemiński spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Dulsku, Szkoły Podstawowej w Płonnem, Szkoły Podstawowej w Radominie oraz dziećmi w Przedszkolu Publicznym w Radominie. Zajęcia z dziećmi odbyły się w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego realizowanego od początku roku szkolnego pn. ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Policjant omówił podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach pieszego uczestnika ruchu oraz rowerzysty. W trakcie spotkania mundurowy zachęcał uczniów do korzystania z elementów odblaskowych, które noszone na ubraniu czy plecaku skutecznie poprawiają widoczność, a tym samym mają bezpośredni wpływ na wzrost bezpieczeństwa dzieci na drodze. Była także mowa o zagrożeniach, które mogą spotkać dzieci w drodze do szkoły oraz do domu i zasadach jakie należy zachować podczas kontaktu z osoba obcą. Policjant przypomniał również numery alarmowe oraz zasady korzystania z nich.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od asp. Dariusza Krzemińskiego elementy odblaskowe ufundowane przez Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Radominie.

Pamiętajmy!  Nosząc chociażby mały element odblaskowy sprawimy, że jesteśmy bardziej widoczni, a tym samym bardziej bezpieczni na drodze.

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska