MILI GOŚCIE W KOMENDZIE - Wiadomości - KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

MILI GOŚCIE W KOMENDZIE

Data publikacji 24.10.2019

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem odwiedzili policjantów z Golubia-Dobrzynia. Dzieci miały okazję bliżej przyjrzeć się pracy mundurowych i dowiedzieć się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu gościli uczniów ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem. Dzieci w trakcie zwiedzania zajrzały na stanowisko kierowania, gdzie dyżurny policji przyjmował zgłoszenia i dysponował podległymi patrolami. Dzielnicowy wytłumaczył, kiedy należy korzystać z numeru alarmowego oraz powiedział o konsekwencjach jakie może ponieść osoba, która zgłasza niepotwierdzoną interwencję.

Głównym, ale nie jedynym tematem spotkania było bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Dzielnicowy asp. szt. Daniel Piotrowski tłumaczył dzieciom jak należy przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, poruszać się po drodze i jak unikać na niej zagrożeń. Uczniowie potwierdzili, że gdy noszą na ubraniach i plecakach elementy odblaskowe są bardziej widoczne na drodze, a tym samym bardziej bezpieczne. W trakcie wycieczki była również prezentacja radiowozów oraz umundurowania policyjnego.

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska