POLICJANCI SPOTKALI SIĘ Z UCZNIAMI W ŚWIĘTOSŁAWIU - Wiadomości - KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI SPOTKALI SIĘ Z UCZNIAMI W ŚWIĘTOSŁAWIU

Data publikacji 23.10.2019

Policjanci z Golubia-Dobrzynia spotkali się z uczniami w Szkole Podstawowej w Świętosławiu, aby porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Za aktywny udział w zajęciach, dzieci w nagrodę otrzymały elementy odblaskowe, które obiecały nosić.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu w ramach cyklicznych działań pod nazwą „Świeć przykładem” spotykają się z uczniami w szkołach powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Dziś (23.10.2019) w Szkole Podstawowej w Świętosławiu policjanci propagowali zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Uczniowie chętnie włączyli się w dyskusje z funkcjonariuszami, przypominając podstawowe zasady jakimi trzeba się kierować, aby być bezpiecznym na drodze. W trakcie spotkań policjanci zachęcali uczniów do noszenia elementów odblaskowych, które skutecznie poprawiają widoczność. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od dzielnicowego sierż. szt. Marcina Muchewicza zawieszki i opaski odblaskowe ufundowane przez Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Ciechocinie.

Akcja informacyjno-edukacyjna pod nazwą ,,Świeć Przykładem” będzie przez mundurowych kontynuowana podczas kolejnych spotkań z dziećmi i młodzieżą w szkołach. Celem tych działań jest dążenie do zmniejszenia liczby potrąceń pieszych przez kierujących pojazdami, a także podniesienie świadomości osób pieszych na temat zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się na drodze.

Pamiętajmy! Nosząc chociażby mały element odblaskowy sprawimy, że jesteśmy bardziej widoczni, a tym samym bardziej bezpieczni na drodze.

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska