Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

DZIAŁANIA ,,TRUCK & BUS ” NA DROGACH POWIATU GOLUBSKO-DOBRZYŃSKIEGO

Data publikacji 17.10.2019

Golubsko-dobrzyńscy policjanci włączyli się w ogólnopolskie działania "TRUCK & BUS”. Podczas akcji koordynowanej przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL (European Traffic Police Network) funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów ciężarowych, uprawnienia do kierowania i trzeźwość kierowców. Stróże prawa zwracali również uwagę na przestrzeganie przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców.

Dziś (17.10.2019) od wczesnych godzin rannych do godz. 22.00 policjanci z golubsko-dobrzyńskiej ,,drogówki” przeprowadzili jednodniowe działania, które ukierunkowane były na kontrolę kierowców dużych pojazdów. Głównym celem tego przedsięwzięcia, była poprawa bezpieczeństwa w zakresie transportu towarów i osób.

W trakcie akcji ujawniano i wyeliminowano nieprawidłowości występujące podczas wykonywania przewozu drogowego osób i rzeczy oraz sprawdzano stan techniczny i obowiązkowe wyposażenia pojazdów używanych do tego przewozu. Funkcjonariusze sprawdzali także trzeźwość kierujących. Mundurowi zwracali również uwagę na przestrzeganie przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców.

Podczas działań mundurowi skontrolowali 60 pojazdów, w tym 19 pojazdów ciężarowych oraz 2 autobusy. Jednak nie obyło się bez mandatów. Stróże prawa nałożyli 10 mandatów karnych i zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych ze względu na zły stan techniczny pojazdów.

Policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących przepisów i informują, że podobne  działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu golubsko-dobrzyńskiego, będą kontynuowane.

Publikacja: asp. sztab. Małgorzata Lipińska